Ötletek és tippek az új homlokzathoz

Az ingatlanok felújítása során a homlokzatok kialakítása akár teljesen új arculatot is kölcsönözhet az adott ingatlannak. Éppen ezért az alábbiakban összegyűjtöttünk pár ötletet és tippet az új homlokzathoz.
Ötletek és tippek az új homlokzathoz

Mi is az a homlokzatburkolat?

A homlokzatburkolat az épületek egyfajta külső burkolataként a külső hatásokkal szemben nyújt védelmet, valamint emellett hozzájárul a családi ház megjelenéséhez is. A homlokzatok kialakításának lehetőségei ma már rendkívül változatosak és egyediek. Ennek köszönhetően lehet egyszerű, hagyományos, vagy vagány, modern, kirívó is, attól függően milyen hatást szeretnénk elérni.

Homlokzat kialakítási lehetőségek

Homlokzat felújítás során tehát ma már több megoldás és anyag közül választhatunk. Természetesen a legjobb megoldás keresésekor érdemes összehasonlítani a különböző anyagok előnyeit és hátrányait. A legnépszerűbb anyagok a homlokzat újraburkolásához jelenleg az alábbiak:

· vakolat

· fa

· fém, illetve lemez (például alumínium, cink, réz)

· kő (például homokkő, terméskő)

· pala

· szálcement lapok

· üveg

Természetesen a homlokzatok anyaga nagyban függ attól is, hogy milyen rögzítési mechanikát preferálunk. Ezen a téren megkülönböztethetünk: ragasztott, épített, kombinált homlokzatburkolatokat is.

Ragasztott homlokzatburkolatok

Az úgynevezett ragasztott homlokzatburkolatokat közvetlenül az épületek falfelületének külső részére rögzítik. Ezen a téren léteznek kisebb és nagyobb lapméretű burkolatok is. Utóbbiak elhelyezése különösen pontos kivitelezést igényel, de optikailag is igen jó megoldásnak bizonyulhatnak.

A ragaszott homlokzatok tulajdonságai között az alábbiakat érdemes megemlítenünk:

· fagyálló

· változatos felületűek

· nyers és vakolt felületre egyaránt készíthető

· nincsenek úgynevezett pontszerű hőhíd

· magasabba kivitelezési költsége

· nincs lehetőség átszellőztetésre

· elemek rögzítésének minősége függ a kivitelezéstől

Épített homlokzatburkolatok

Az épített, vagy falazott homlokzatburkolatok alapanyag szerint lehetnek kő vagy téglaburkolatok. Ebben az esetben a burkolófal a teherhordó fal alatti lábazatra, alap­testre, fém faltartó konzolra, esetleg előre gyártott vasbeton konzolra támaszkodhat.

Ennek a megoldásnak az előnye, hogy az alkalmazásuk falszerkezettől független, így a hőhatásból adódó mozgásuk nincs korlátozva, illetve rendelkeznek jelentős hőtároló tömeggel is. Ennek fényében az alábbi tulajdonságai vannak az épített burkolatoknak:

· mechanikai védelmet nyújt

· nem a hőszigetelésre rögzítik

· kialakítható átszellőztetett rétegfelépítéssel

· külön alapozást igényel

· nehéz szerkezet

· drága

Kombinált homlokzatképzés

Természetesen a két fenti megoldásnak a kombinációja is könnyen kivitelezhető. Ennek köszönhetően egy ragasztott és épített burkolat kifejezetten elegáns megjelenést kölcsönözhet ingatlanunk számára. Emiatt ezen a téren mindenképp érdemes szakértőktől átszellőztetett homlokzat árajánlatot kérnünk.

Egy kombinált homlokzatburkolat alapjában véve az alábbi tulajdonságokkal bírhat:

· változatos megjelentést tesz lehetővé

· kisebb költségráfordítás érhető el

· jól kombinálható vakolt homlokzattal

· különböző alapanyagú, méretű elemek tervezése lehetséges

Összegezve

A homlokzatok esetében tehát az első és legjobb tipp amit adhatunk, hogy előre tervezzük meg, hogy milyen típust is választunk az ingatlan felújítás terén.

Kapcsolódó cikkek

Néhány tipp, ami sokat emelhet ingatlan hirdetésed sikerességén

Néhány tipp, ami sokat emelhet ingatlan hirdetésed sikerességén

Most kezded ingatlanod hirdetését? Még tapasztalatlan vagy abban, hogyan állítsd össze leghatékonyabban az ingatlanod hirdetését? Hadd mutassunk pár tippet, hogy már rögtön az első hirdetésedet jól állíthasd össze.